Różaniec Misyjny
Dodane przez karolina992 dnia 29.10.2007
"Bardzo piękny jest różaniec misyjny: jeden dziesiątek - biały - jest za starą Europę, aby potrafiła na nowo odzyskać tą ewangelizacyjną moc, która dała początek tak wielu Kościołom; dziesiątek żółty jest za Azję, tryskającą życiem i młodością; dziesiątek zielony jest za Afrykę, udręczoną, lecz otwartą na Dobrą Nowinę; dziesiątek czerwony za Amerykę - będącą obietnicą nowych sił misyjnych; dziesiątek niebieski - za Oceanię, która oczekuje na większe rozpowszechnienie Ewangelii.
Drogie dzieci wspomagające misje, niech Matka Boża towarzyszy Wam w wypełnianiu waszego zadania! Jej powierzam was, wasze wspólnoty chrześcijańskie, do których należycie. Wszystkie was
z serca błogosławię"


Watykan, 6 stycznia 2003 r. - Jan Paweł II


Różaniec MISYJNY odznacza się kolorowymi paciorkami, które wśród dzieci budzą zainteresowanie. Każdy dziesiątek różańca jest w innym kolorze i symbolizuje jeden z kontynentów:
KOLOR ZIELONY - Afrykę - nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych;
KOLOR CZERWONY - Amerykę - podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki;
KOLOR BIAŁY - Europę i Ojca Świętego - oznacza kolor skóry Europejczyków;
KOLOR NIEBIESKI - Oceanię - symbolizuje Ocean Spokojny, na którym rozsiane są rozliczne wyspy;
KOLOR ŻÓŁTY - Azję - przypomina ludy Azji, najliczniejsze w świecie.

MODLITWY W INTENCJI 5 KONTYNENTÓW:

AFRYKA
Boże, spojrzyj z miłością na młode Kościoły Afryki i spraw, aby coraz jaśniej widziały, że jesteś jedyną Drogą i Prawdą. Niech dzielą się tym przekonaniem ze swoimi siostrami i braćmi, którzy Cię jeszcze nie spotkali.
AMERYKA
Dziewico z Guadalupe, Matko obu Ameryk, wstaw się u Pana, by napełnił głodem świętości cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania. Matko Pięknej Miłości, strzeż rodziny, by żyły w zgodzie i błogosław wychowaniu dzieci i młodzieży.
EUROPA
Królowo Apostołów, Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia i Jego misji. Przygarnij do siebie narody Europy. Ojcze, spraw, by rodziny i społeczeństwa powróciły do swoich chrześcijańskich korzeni. Niech Kościół stanie się na nowo źródłem licznych powołań misyjnych.
OCEANIA
Maryjo, dziękujemy Ci za miłość, którą obdarzasz swych synów i córki w Papui Nowej Gwinei, dziękujemy za macierzyńską troskę o głosicieli Ewangelii Twego Syna w tym kraju. Zanosimy do Ciebie błagania o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Proś Pana Żniwa, by posłał robotników do winnicy swojej.
AZJA
Panie, wybrałeś sobie spośród narodów Azji wielu ludzi gotowych dla Ciebie na wszystko. Spraw, aby świadectwo ich życia wskazywało drogę ku Tobie. Niech Azja szuka Cię żarliwie i podąża za Twoim głosem. Niech ewangeliczne ziarno zapadnie głęboko w świadomości tych ludów i niech przyniesie obfity plon.

MARYJO NIEPOKALANA, PANNO WIERNA, KTÓRA PRZEZ WIARĘ I MIŁOŚĆ STAŁAŚ SIĘ
NAJBLIŻSZĄ WSPÓŁPRACOWNICĄ CHRYSTUSA W DZIELE ZBAWIENIA ŚWIATA.
OTOCZ MACIERZYŃSKĄ OPIEKĄ MISJONARZY,
ABY ŻADNEMU Z NICH NIE ZABRAKŁO WIARY I MIŁOŚCI,
NAWET WTEDY, GDY GŁOSZONA PRZEZ NICH EWANGELIA JEST Z TRUDEM PRZYJMOWANA.


/Opracowanie i montaż - mgr Edyta Rączka/