21 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO
Dodane przez r_edyta dnia 12.01.2017
6 stycznia br., w ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO a zarazem MISYJNY DZIEŃ DZIECI, na terenie parafii Kołaczyce miała miejsce 21 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO.
Akcję poprzedziła uroczysta SUMA z udziałem i zaangażowaniem 101 „przedstawicieli różnych ras, narodowości i ...

Nie biorę odpowiedzialności za brak informacji o zebranych pieniądach przez kolędników w ramach OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH!!!Krótkie podziękowanie i info o zebranej kwocie przesłałam Księdzu Proboszczowi pocztą elektroniczną w dniu 14 stycznia!!!
Rozszerzona zawartość newsa
6 stycznia br., w ŚWIETO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO a zarazem MISYJNY DZIEŃ DZIECI, na terenie parafii Kołaczyce miała miejsce 21 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO.
Akcję poprzedziła uroczysta SUMA z udziałem i zaangażowaniem 101 „przedstawicieli różnych ras, narodowości i stanów”. Tradycyjnie już, kolędnicy zdominowali LITURGIĘ SŁOWA: czytania, psalm, modlitwy wiernych. W darach ołtarza złożyli:
- ŚWIECĘ - znak łączności z wszystkimi misjonarzami, pracującymi w różnych zakątkach świata oraz dziećmi różnych ras i narodowości,
- KWIATY – wyraz radości i nadziei na to, aby każde dziecko świata mogło w pokoju poznawać Jezusa i wychowywać się w szczęśliwych rodzinach,
- GWIAZDY Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM RADOŚCI – pamiątki z przesłaniem, przypominające, że otwierając swoje serca dla dzieci z krajów misyjnych, przyjmujemy samego Boga,
- CHLEB I WINO – by przemienione w CIAŁO I KREW JEZUSA CHRYSYUSA umacniało nas do dzielenia się wiarą i chlebem z każdym potrzebującym.
Oczywiście każdy z nas ofiarował Bogu w darze SAMEGO SIEBIE, abyśmy nie ustawali w głoszeniu Ewangelii i byli świadkami wszędzie tam, gdzie zostaniemy posłani.
Po Mszy Świętej, ROZESŁANIU KOLĘDNIKÓW oraz pamiątkowych zdjęciach 21 grup kolędniczych, mimo ekstremalnych warunków pogodowych (minus 13, < lub >, w zależności od działki :D ) i w przepięknej scenerii zimowej, wędrowało po wyznaczonych wcześniej działkach wzywając do pomocy modlitewnej i materialnej na rzecz MISJI. Tegoroczni kolędnicy przede wszystkim nieśli pomoc i odwiedzanych parafian zachęcali do pomocy DZIECIOM Z TAJLANDII.
Dzięki poświęceniu kolędników oraz ofiarności, otwartości i wrażliwości parafian na problemy dzieci z krajów misyjnych udało się zebrać 9339,40 zł i 12 euro.
BOGU i DOBRYM ANIOŁOM niech będą DZIĘKI za opiekę nad kolędnikami!
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA należą się 101KOLĘDNIKOM oraz wszystkim, którzy nadzorowali ich wędrówkę. Nasi WSPANIALI KOLĘDNICY mają MEGA POMYSŁOWYCH RODZICÓW I KREWNYCH, których OWOCE możemy podziwiać podczas kolędowania w postaci PRZEPIĘKNYCH STROJÓW. Rok rocznie oglądamy nowe pomysły, projektanckie realizacje MAM, TATUSIÓW, BABĆ, CIOĆ itd – IM STOKROTNE DZIĘKI! TO BARDZO CZĘSTO NIEZLICZONE RZESZE OSÓB, których nie widać - ale są POMYSŁODAWCAMI I WYKONAWCAMI STROJÓW KOLĘDNICZYCH.
Pani PATRYCJI KOZIK DZIĘKUJĘMY ZA KWIATY na dar ołtarza oraz wstążkę do pamiątek kolędowania misyjnego.
Wielu osobom możemy przybliżyć przebieg AKCJI dzięki pamiątkowym fotkom wykonanym głownie przez WOJCIECHA ZAJDLA oraz bliskich kolędników. – im też DZIĘKUJEMY.
Serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ" kierujemy do PARAFIAN, którzy po raz kolejny wykazali się dużą WRAŻLIWOŚCIĄ, SERDECZNOŚCIĄ, OFIARNOŚCIĄ i TROSKĄ o DZIECI te „NASZE” wędrujące od domu do domu (poczęstunki, gorąca herbata, będąca w tym dniu na wagę złota, obiady, życzliwe słowo, podwożenie, odwożenie, pieniążki w reklamówce dla kolędników i kartka PRZEPRASZAJACA, bo domownicy w czasie kolędowania byli uczestnikami pogrzebu – miłe i wzruszające) oraz o „DZIECI CIERPIACE W TAJLANDII NIEWOLĘ, POZBAWIONE SZKOŁY I GODNEGO ŻYCIA”.
NIECH Pan BÓG za WSZELKIE DOBRO WYNAGRADZA potrzebnymi ŁASKAMI, TYM wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą 21 AKCJĘ KOLĘDOWANIA MISYJNEGO.

Nie biorę odpowiedzialności za brak informacji o zebranych pieniądach przez kolędników w ramach OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH!!!Krótkie podziękowanie i info o zebranej kwocie przesłałam Księdzu Proboszczowi pocztą elektroniczną w dniu 14 stycznia!!!

ZDJĘCIA Z AKCJI DO WGLĄDU W GALERII OGNISKA :D