MISYJNA MAJÓWKA W KROŚNIE 2018
Dodane przez r_edyta dnia 19.05.2018
Już po raz IX Siostry Klawerianki z Krosna zorganizowały MISYJNĄ MAJÓWKĘ dla dzieci z diecezji rzeszowskiej i archidiecezji przemyskiej. W tym roku na zaproszenie Sióstr odpowiedziało około 1000 dzieci z ponad 40 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało 25 przedstawicieli...
Rozszerzona zawartość newsa
Już po raz IX Siostry Klawerianki z Krosna zorganizowały MISYJNĄ MAJÓWKĘ dla dzieci z diecezji rzeszowskiej i archidiecezji przemyskiej. W tym roku na zaproszenie Sióstr odpowiedziało około 1000 dzieci z ponad 40 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało 25 przedstawicieli Ogniska Misyjnego oraz 3 opiekunów.
MARZENIA AFRYKAŃSKICH DZIECI” to myśl przewodnia tegorocznego spotkania, które miało miejsce w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie. To również tytuł wprowadzającego w MAJÓWKĘ przedstawienia w wykonaniu naszej KOŁACZYCKIEJ GRUPY. Mieliśmy za zadanie ukazać Afrykę w marzeniach dziecka europejskiego: Afrykę barwną, z gorącym klimatem, ludźmi innego koloru skóry, egzotycznymi zwierzętami i ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Afryka jednak to także miejsce biedy, głodu, braku możliwości wykształcenia. Ale i w tym miejscu, gdzie ludzie zmagają się z tyloma problemami, dzieci marzą. Marzą o: szkole, zabawkach, wodzie, jedzeniu, lekarstwach etc.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. KAZIMIERZ SZYMCZYCHA, misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski d.s. Misji. Nawiązując do myśli przewodniej zaznaczył w jaki sposób każdy z nas pomaga nieustannie spełniać marzenia afrykańskich rówieśników - a nie tylko podczas MISYJNEJ MAJÓWKI.
Bezpośrednio po Mszy świętej, zebranym na hali, zaprezentowali się uczestnicy konkursu „Afrykańskie stroje”. Pomysłowość i wielobarwność niektórych grup zadziwiała. „W gronie zwycięzców znalazły się grupy z Orzechówki, Glinika Polskiego, Frysztaka, Biłgoraju, Kołaczyc, Rymanowa i Ustrzyk Dolnych”. Nasza grupa (w składzie: Maria Kozik, Anna Madejczyk, Mikołaj Malinowski) była mile zaskoczona WYRÓŻNIENIEM GRUPY, gdyż dla potrzeb przedstawienia stanowili najbiedniejszą "afrykańską grupę” i jak zauważyło jury wszyscy byli u jednego fryzjera :lol: !Marysia Kozik otrzymała również wyróżnienie indywidualne.
Podczas MAJÓWKI można było wziąć udział w WARSZTATACH MISYJNYCH, ROZGRYWKACH SPORTOWYCH, MALOWANIU TWARZY, AFRYKAŃSKICH FRYZURACH. Każdy mógł wesprzeć „polskim złotym” projekt misyjny odwiedzając TARG POD BAOBABEM, MISYJNY SKLEPIK, CUKIERNIĘ „Bambo”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje w „afrykańskiej szkole”, zwłaszcza kiedy prowadziły je siostry klawerianki z Nigerii – S. Syntia i s. Anthonia.
Punktem ostatnim było losowanie nagród i misyjne błogosławieństwo.
Tradycyjnie, w drodze powrotnej, zahaczyliśmy o McDonald’s.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:
- PANU BOGU i DOBRYM ANIOŁOM za opiekę,
- SIOSTROM KLAWERIANKOM za zorganizowanie MAJÓWKI,
- P. MARZENIE GRYGIEL za załatwienie autokaru
- SKLEPIKOWI SZKOLNEMU za sponsorowanie autokaru (300 zł)
- P. DOROCIE MACIEJOWSKIEJ-BUDA i P. MONICE KAPITAN p/w za pomoc przy przedstawieniu oraz sprawowanie opieki nad przedstawicielami naszej szkoły,
- „EUROPEJSKIM i AFRYKAŃSKIM DZIECIOM” za ich debiut „aktorski” (niektórzy mieli przerażenie w oczach na widok tak dużej widowni:o!
- WSZYSTKIM, którzy poświęcili m.in czas, modlitwę, ofiarę materialną wspierając najuboższe dzieci z kameruńskiej szkoły podstawowej w Abong-Mbang i Djouth, gdzie pracują Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa Pana.

ZDJĘCIA Z MISYJNEJ MAJÓWKI W KROŚNIE - DO WGLĄDU W GALERII OGNISKA :)