OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO
Dodane przez r_edyta dnia 08.12.2018
Rok formacyjny 2018/2019 przeżywamy pod hasłem „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”. W tym roku przede wszystkim na prośbę dzieci, spotykamy się...
Rozszerzona zawartość newsa
Rok formacyjny 2018/2019 przeżywamy pod hasłem „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”. W tym roku przede wszystkim na prośbę dzieci, spotykamy się dwa razy w miesiącu. W ramach spotkań budujemy MOST BRATERSTWA MISYJNEGO z uwzględnieniem trzech filarów:
1. WEŹ I SMAKUJ – nawiązanie do rzeczywistości i doświadczeń dzieci. Przez gry, zabawy, pogadanki „smakujemy” dany owoc Ducha Świętego w życiu codziennym. Za nami już: WIERNOŚĆ, UPRZEJMOŚĆ.
2. JESTEŚ TYM, CO JESZ – dostrzeganie konsekwencji własnych wyborów, poszukiwanie dobrych źródeł sił i energii do realizacji celów, zdobywania cnót lub umiejętności (Akcent na: SŁOWO BOŻE, SAKRAMENTY, PRAKTYKOWANIE UCZYNKÓW MIŁOŚCI)
3. DAJ SIĘ "ZJEŚĆ" – misyjne zaangażowanie i relacje z innymi, świadectwa ludzi młodych, którzy już „zaowocowali”, konkretne działania, które „owocują w życiu szkolnym, rodzinnym i parafialnym. To również konkretne inicjatywy PDMD zgodnie z rokiem liturgicznym (m.in. NIEDZIELA MISYJNA, KOLĘDNICY MISYJNI, MISYJNY DZIEŃ DZIECI).