23 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO
Dodane przez r_edyta dnia 12.01.2019
6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dzieci, 22 grupy skupiające 104 kolędników misyjnych od Mszy św. rozpoczęły 23 Akcję Kolędowania Misyjnego na terenie ...
Rozszerzona zawartość newsa
6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dzieci, 22 grupy skupiające 104 kolędników misyjnych od Mszy św. rozpoczęły 23 Akcję Kolędowania Misyjnego na terenie parafii Kołaczyce. SUMIE z udziałem przedstawicieli różnych „ras, narodowości, zawodów” przewodniczył Ks. Proboszcz Jan Sabat.
W liturgię, tradycyjnie, włączyli się kolędnicy. Podjęli się: czytań, psalmu, modlitwy wiernych, darów ołtarza oraz przygotowali pieśni na: ofiarowanie, dziękczynienie i zakończenie Mszy.
W tegorocznych darach złożyli:
- kwiaty
- pamiątki kolędowania,
- różaniec patriotyczny,
- maskotkę, różańce, szczoteczki do zębów, strój komunijny, opatrunki,
- chleb i wino.
Po rozesłaniu i pamiątkowych zdjęciach, kolędnicy udali się na wcześniej wyznaczone tereny z krótkim programem wzywającym do pomocy duchowej i materialnej DZIECIOM MISJI. W tym roku w sposób szczególny prosili m.in. o dar, który „tu zaledwie grosz kosztuje, tam jest jak skarb, bo życie ratuje” np. "szkoła w Burundi o kozę prosi, by mleko dzieciom mogła przynosić”.
Dzięki poświęceniu kolędników i ofiarności parafian zebrano na potrzeby dzieci z krajów misyjnych 10 552.09 zł i 14 euro.
Opatrzności Bożej, Matce Najświętszej i dobrym Aniołom dziękujemy za opiekę nad kolędnikami w pięknej zimowej aurze, bo śnieg utrudniał w wielu domach wchodzenie po schodach! Dzięki Bogu każdy upadek kończył się tylko na dużym strachu.
NIC BEZ WAS – te słowa kieruje do KOLĘDNIKÓW I ICH RODZIN. To dzięki Wam 23 Akcja Kolędowania Misyjnego mogła się odbyć.
W historii naszego kolędowania po raz pierwszy w liczbie 9 "MALOT" :) pojawili się uczniowie klas drugich. Wśród kolędników gościliśmy też absolwentów (Ada Rak, Kamila Krajewska, Monika Węgrzyn, Paweł Krajewski). Szczególne podziękowania kieruję do absolwentek: Natalii Cieniek za pomoc w egzekwowaniu zgód, przy identyfikatorach, puszkach, kredzie, pamiątkach oraz darach ołtarza i Katarzyny Filipek za komentarz do darów.
DZIĘKUJĘ zaangażowanym w liturgię:
- czytającym Słowo Boże: Marii Kozik oraz Pawłowi Krajewskiemu,
- śpiewającym psalm: Aleksandrze Krajewskiej, Karolinie Rusztowicz, Annie Madejczyk, Patrycji Drzymalskiej, Emilii Podgórskiej, Sylwii Samborskiej,
- powierzającym Bogu intencje modlitewne: Emilii Podgórskiej, Kindze Krajewskiej, Annie Madejczyk, Monice Węgrzyn, Kamili Krajewskiej, Pawłowi Przewoźnikowi oraz "wybrańcom losu", którzy złożyli dary ołtarza. Szczególne podziękowania należą się za śpiew kolędy "Cicha Noc" w języku ojczystym (Annie Madejczyk), w wersji angielskiej (Aleksandrze Krajewskiej) i wersji niemieckiej (Sylwii Samborskiej), Partycji Drzymalskiej za kolędę "Zaśnij Dziecino". Do obu kolęd akompaniament muzyczny wykonał Mikołaj Malinowski. "Mario, czy Ty wiesz"- cudne, głosowe wykonanie w wersji angielskiej i polskiej - to śpiew Sylwii Samborskiej i Piotra Jedziniaka, który ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu i zaśpiewał, i zagrał :)
RODZINOM KOLĘDNIKÓW SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ" za pomoc w bezpiecznym przebiegu Akcji. Wielu RODZICÓW rozwoziło na wyznaczone tereny poszczególne grupy, nadzorowało grupy, odwoziło kolędników do domów po zakończeniu kolędowania, czuwało nad pokojowym podliczeniem kasy 😊, spełniało uczynki miłosierdzia wobec kolędników: głodnych nakarmili, spragnionych napoili. Niech Ofiarowane DOBRO wróci w dwójnasób do OFIARODAWCÓW.
BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI za KAŻDEGO kto w tym dniu otworzył drzwi dla kolędników. Po raz kolejny parafia KOŁACZYCE pokazuje, że dla bardzo wielu „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ILE dajesz innym i JAK się z nimi dzielisz”! POKÓJ i DOBRO niech w każdym domu gości a RADOŚĆ I MIŁOŚĆ płyną w obfitości!!!
Pani PATRYCJI KOZIK DZIĘKUJEMY ZA KWIATY na dar ołtarza. To dzięki Pani trzy osoby dodatkowo mogły iść w darach, a w tym dniu chcą prawie wszyscy :D.
DZIĘKUJEMY FOTOGRAFOM: Ks. Grzegorzowi Z. i Wojciechowi Z., którzy upamiętnili Akcję mnóstwem przepięknych zdjęć.
NIECH Pan BÓG za WSZELKIE DOBRO WYNAGRADZA potrzebnymi ŁASKAMI, TYM WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do zapisania w historii OGNISKA kolejnej, 23 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO.

ZDJĘCIA Z AKCJI DO WGLĄDU W GALERII OGNISKA :yes: