KOLEJNY KWARTAŁ FORMACJI ZA NAMI!
Dodane przez r_edyta dnia 05.03.2019
Drugi kwartał spotkań formacyjnych upłynął nam pod znakiem kontynuacji troski o zdrowie duchowe przez zgłębianie kolejnych OWOCÓW DUCHA ŚWIĘTEGO takich jak: POKÓJ...
Rozszerzona zawartość newsa
Drugi kwartał spotkań formacyjnych upłynął nam pod znakiem kontynuacji troski o zdrowie duchowe przez zgłębianie kolejnych OWOCÓW DUCHA ŚWIĘTEGO takich jak: POKÓJ, RADOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ, dostrzegania powyższych OWOCÓW w życiu ludzi młodych, którzy już „zaowocowali”, ale przede wszystkim w nas samych, którzy staramy się „owocować”. Tegoroczne spotkania to również troska o zdrowie fizyczne, które jest zależne między innymi od tego co jemy. Cytryna i awokado były nam dobrze znane. Nowością okazał się owoc „grudniowy” – karambola!
Trzy kolejne miesiące to kolejne dyżury liturgiczne podczas DNI MISYJNYCH W PARAFII oraz realizacja przedsięwzięć misyjnych na terenie szkoły i parafii:
• KOŚCIÓŁ W POLSCE – KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. 9 grudnia 2018 r. przedstawiciele Ogniska pełnili wolontariat podczas kwesty przy kościele parafialnym w ramach XIX DNIA MODLITWY I POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
• MISYJNY DZIEŃ DZIECI i AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO - 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dzieci, 22 grupy skupiające 104 kolędników misyjnych od Mszy św. rozpoczęły 23 Akcję Kolędowania Misyjnego. Dzięki poświęceniu kolędników i ofiarności parafian zebrano na potrzeby dzieci z krajów misyjnych 10 552.09 zł i 14 euro.
• PODLICZONE I PRZEKAZANE. Środki finansowe, zebrane w ramach 23 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO, przeliczone przez kolędników zostały przekazane na konta:
1. DIECEZJALNEGO DZIEŁA MISYJNEGO w RZESZOWIE - 5000 zł na rzecz DZIECI W BURUNDI i RWANDZIE,
2. ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK św. Piotra Klawera - 1000 zł,na ADOPCJĘ SERCA,
3. ZGROMADZENIA CÓREK MATKI BOŻEJ BOLESNEJ – 3500 zł jako materialne wsparcie dla S. Darii posługującej w Boliwii.
4. FUNDACJI RONDO – 1040 zł w ramach akcji ZOSTAŃ DUCHOWYM RODZICEM CHRZESTNYM DZIECKA Z WYSP ZIELONEGO PRZYLĄDKA (1 zestaw: świeca, biała szatka i różaniec =40 zł).
Każda z powyższych wpłat podlegała prowizji. Pieniądze nie mogą już być przekazywane jako darowizna. BANK pobrał opłatę: 1) 25 zł,
2) 5 zł,
3) 17,50 zł,
4) 5 zł. (Dowody wpłat do wglądu w salce katechetycznej - segregator OGNISKO MISYJNE.)
• POLSKIE DZIECI RODAKOM NA WSCHODZIE. W styczniu Ognisko Misyjne odpowiedziało na apel jednoczenia się w niesieniu pomocy RODAKOM na Wschodzie. Kartki wielkanocne, w liczbie 159, zostały przesłane 28.02.2019 r. do Grodziska Mazowieckiego w ramach pomocy w uzyskaniu funduszy na kolonię dla polskich dzieci mieszkających w Solonetu Nou (Rumunia).
• PACZEK DLA AFRYKI. Z inicjatywy Ogniska Misyjnego i przy współudziale Samorządu Szkolnego 28 lutego 2019 r. w wyniku „TŁUSTOCZWARTKOWEGO PĄCZKOWANIA" rozprowadzono ‘swojskich” i kupnych wypieków (pączki, chrust) na kwotę 806 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji KAPUCYNI I MISJE (dowód wpłaty do wglądu w salce katechetycznej - segregator OGNISKO MISYJNE.)
• KLASA Z MISJĄ. Nadal trwa zbiórka różańców. Ponadto, ruszyła zbiórka maskotek na loterię fantową MISYJNEJ MAJÓWKI w Krośnie (potrwa do końca marca) i starych kluczy w ramach akcji KLUCZ DO NIEBA (potrwa do 31 maja).