PĄCZKUJ Z NAMI!
Dodane przez r_edyta dnia 08.03.2019
Z inicjatywy Ogniska Misyjnego i przy współudziale Samorządu Szkolnego 28 lutego br., w TŁUSTY CZWARTEK, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycach przyłączyła się do grona szkół wspierających...
Rozszerzona zawartość newsa
Z inicjatywy Ogniska Misyjnego i przy współudziale Samorządu Szkolnego 28 lutego br., w TŁUSTY CZWARTEK, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycach przyłączyła się do grona szkół wspierających kolejną już akcję Fundacji „Kapucyni i Misje”. Hasło tegorocznej akcji PODARUJ DZIECIOM SZKOŁĘ mobilizowało do pomocy na rzecz edukacji „W tym roku chcemy m.in. stworzyć obwoźny plac zabaw dla dzieci w Czadzie, otworzyć szkołę alfabetyzacji dla dziewcząt, połączoną z nauką szycia czy też otworzyć szkołę dla dzieci z buszu w Republice Środkowoafrykańskiej”.
W naszej szkole, w odpowiedzi na powyższy apel, prowadzona była sprzedaż pączków, chrustu smażonych m.in. przez rodziców, babcie, ale też i przez uczennicę Patrycję Drzymalską. Byli i tacy, którzy kupując pączki w sklepie ofiarowali je na sprzedaż w szkole. W wyniku „TŁUSTOCZWARTKOWEGO PĄCZKOWANIA" w szkole, super ekipa z 6 b rozprowadziła wypieki na kwotę 806 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji (dowód wpłaty do wglądu w salce katechetycznej - segregator OGNISKO MISYJNE.)
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TYM WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w PĄCZKOWANIU i zapraszamy do wysyłania „wirtualnego pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl. Każdy kto odwiedzi stronę może, aż do WIELKANOCY WYSŁAĆ DO AFRYKI PĄCZKA INTERNETOWEGO wspierając dożywianie dzieci lub inne projekty prowadzone przez misjonarzy.
„1 PĄCZEK = DWA OBIADY DLA DZIECKA W AFRYCE”


Zdjęcia z PĄCZKOWANIA - do wglądu w GALERII.