Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Ciekawe Strony
  Kontakt
  Księga Gości

PDMD

PDMD W KOŁACZYCACH

DZIEŃ MISYJNY

GRUPY KONTYNENTALNE

O KONTYNENTACH

SPOTKANIA

ADOPCJA SERCA

PATRON GRUPY

PATRON NA ROK

KONKURSY

KOLĘDOWANIE

WYPOŻYCZALNIA

WSPOMNIENIA

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

NASZA TWÓRCZOŚĆ

MARGARETKI

ŻYWY RÓŻANIEC

MAŁY KATECHIZM

MAŁY SŁOWNIK

PREZENTACJE

VIDEO

DO POBRANIA

INNE
  Galeria
  Humor
  Avatary

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Kaska Sypien
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 415
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~karol22290 (322 pkt.)
3) ~karolinalechwar (183 pkt.)
4) ~zuzia sawa (136 pkt.)
5) ~monikaw (124 pkt.)
6) ~gabrysia192a (42 pkt.)

Ankieta
Pogłębiam wiedzę religijną systematycznie czytając:

PISMO ŚWIĘTE

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

PRASĘ KATOLICKĄ

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Pomóż
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Zbieraj z Nami
Polskie Serce
Reklama

PDMD

SZANUJMY WSPOMNIENIA


· WSPOMNIENIE z 21 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO

Ja Mikołaj Malinowski jestem uczniem klasy 4"b" w Szkole Podstawowej w Kołaczycach, w której działa Ognisko Misyjne prowadzone przez p.mgr Edytę Rączkę.
W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI brałem udział w 21 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO wraz z kolężankami i kolegami jako KOLĘDNIK MISYJNY. Zbieraliśmy pieniądze na pomoc misjonarzom pracującym w dalekich i egzotycznych krajach. Ja byłem KRÓLEM MELCHIOREM ubranym w złoto - niebieski strój zrobiony z nowych materiałów przez moich rodziców. Bardzo mi się podobało chodzenie po kolędzie, doznałem wiele radości i spotkałem się z wielką życzliwością w odwiedzanych rodzinach. Uczestnictwo w tej kolędzie było dla mnie ważnym przeżyciem. W przyszłym roku też chciałbym uczestniczyć w tak wspaniałej AKCJI.

MIKOŁAJ MALINOWSKI
(GR. BIAŁA)


· Wspomnienie z LOTERII FANTOWEJ 2006.

Przygotowania do loterii trwały długo. Każdy fant wymagał z naszej strony pracy i poświęcenia, aby efekt końcowy był zadowalający. Spotykaliśmy się na feriach i wakacjach, by pomóc pani katechetce, która włożyła w tę loterię wiele serca. Na tych spotkaniach było bardzo miło, panowała przyjacielska atmosfera. Każdy z nas projektował i wykonywał różne fanty, doświadczał nowych, ciekawych wrażeń artystycznych. Wszyscy z podekscytowaniem czekaliśmy na ten loteryjny dzień.
W końcu nadszedł. 22 października 2007 roku. W Niedzielę Misyjną, po wszystkich Mszach św., czyli 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 wyznaczone osoby sprzedawały losy. Były one w cenie: 2, 5 i 10 zł. w zależności od wkładu pracy włożonego w wykonanie fanta. Wśród losujących były osoby z naszej parafii, ale nie tylko.
Było bardzo fajnie – śmialiśmy się, żartowali, przeżywali emocje towarzyszące losującym i cieszyli każdym ciepłym słowem kierowanym pod adresem Ogniska. Prawie wszystkie losy zostały wykupione w niedzielę. Reszta fantów została rozsprzedana w kolejne dni Tygodnia Misyjnego.
Cała nasza „ loteryjna ekipa” będzie żyła, tym czego doświadczyła, do następnej loterii - z nadzieją, że będzie ona równie, a może jeszcze bardziej emocjonująca.

PAULINA JANIK
(GR. BIAŁA)
·Wspomnienie z modlitewnego wieczoru w RADIU VIA

Na dzień 6 stycznia 2007 r. Ognisko Misyjne w Kołaczycach otrzymało zaproszenie do katolickiego RADIA VIA w Rzeszowie. Mieliśmy modlić się na różańcu w różnych językach: angielskim, niemieckim, włoskim, polskim i ukraińskim.
Siostra Izabela Rudnicka zareklamowała nas w radiu, mówiąc że będziemy odmawiać różaniec m.in. po francusku i hiszpańsku (o czym dowiedziałyśmy się przed południem w dzień wyjazdu). Powstało ogromne zamieszanie. Jednak mogliśmy liczyć na niezawodne i pomysłowe dziewczyny, które w kilka godzin nauczyły się Zdrowaś Maryjo po hiszpańsku (na konto niemieckiego) i po francusku (zamiast po polsku). Do wyjazdu Pani Katechetka nie wiedziała jak przydzielić nam dziesiątki, gdyż wielką niewiadomą było, czy dziewczyny nauczą się na tyle dobrze modlitw, by powiedzieć je w radiu. Asia uczyła się hiszpańskiego z pomocą telefonu komórkowego i nagrania, jakie przeprowadziła (w południe – dzień wyjazdu) z jedną z mam, która wróciła niedawno z Hiszpanii. Patrycja odwiedziła ciocię i przeszła przyspieszony kurs wymowy Zdrowaś Maryjo po francusku.
Zgodnie z planem wyjechaliśmy o 18.15.z rynku. Droga minęła szybko. Wreszcie nadeszła wielka chwila. Wyjątkowa, ze względu na to, że wszystkie byłyśmy pierwszy raz w radiu. Najbardziej denerwowała się pani katechetka Edyta Rączka – jak sama mówiła – denerwowała się za nas wszystkie. My byłyśmy w świetnych humorach.
Weszłyśmy do studia. Niewielkie pomieszczenie, stół, na nim komputer, trzy mikrofony, kilka słuchawek. A więc tak wygląda radio’’ – pomyślałam. Dostałyśmy kilka wskazówek: m.in., że gdy świeci się lampka, wszystko słyszą słuchacze i wtedy musimy zachować grobową ciszę. Chwilę później rozpoczęła się audycja. Najpierw ksiądz prowadzący przedstawił nas słuchaczom. Ja czytałam rozważania. W pierwszym dziesiątku ,,Zdrowaś Maryjo’’ mówiła, Patrycja Pacocha po francusku. Kolejne dziesiątki: Asia Jedziniak po hiszpańsku, Klaudia Rączka po włosku, Ola Rączka po angielsku i Magda Salacha po ukraińsku. ,,Ojcze nasz...’’ mówiła Dominika Niziołek, a Monika Żygłowicz ,,Chwała Ojcu...’’ i ,, O mój Jezu...’’. Na szczęście wszystko poszło dobrze, bez żadnej wpadki – nad całością czuwały DOBRE ANIOŁY i p. Edyta.
Nie obyło się bez małej sesji fotograficznej w radiu. Kiedy minęły emocje i nieco zgłodniałyśmy p. kierowca podwiózł nas do Mc Donald’s.
Bardzo miło wspominam to wydarzenie. Spędziłyśmy naprawdę niezapomniane chwile. Myślę, że te wydarzenia pozostaną w naszej pamięci na długi czas.

KAROLINA MAZIARZ
(GR. ŻÓŁTA)·Wspomnienie z AKCJI KOLĘDNICY MISYJNI 2007.

Dnia 7 stycznia 2007 r.(w niedziele) wraz z innymi dziećmi z Ogniska Misyjnego chodziłam po kolędzie. Grupa 2 liczyła pięciu przedstawicieli z GR. ZIELONEJ. Dawid Stec przebrał się za ARABA, Marzena Winiarska za KOWBOJKĘ, Paulina Skocz za INDIANKĘ, Małgorzata Wachel za MURZYNKĘ, a ja za ARABKĘ.
Przed Mszą mieliśmy małe zamieszanie: Dawidowi pękł strój. Poszliśmy pożyczyć do kiosku agrafkę i tu miła niespodzianka – Pani Skałkowska dała nam całą paczkę w prezencie– na wszelki wypadek.
Po uroczystej Mszy św. z udziałem KOLĘDNIKÓW i po pamiątkowym zdjęciu, każda grupka udała się na swój teren. My powędrowaliśmy na tzw. Wygodę.
Była brzydka pogoda: woda lała się z nieba strumieniami. Przejeżdżające samochody moczyły nas dodatkowo i sprawiły, że przenieśliśmy się na fosę, by uniknąć dodatkowych atrakcji w postaci powalającego wiatru i ochlapujących strumieni. W kilku domach nas nie przyjęto. W jednym domu np. pani nas nie wpuściła, bo jej mama spała chora. Dawid poprosił tą panią, aby pozdrowiła swoją mamę od dzieci z Ogniska Misyjnego. Do niektórych nie weszliśmy, bo były groźne psy. Na ogół jednak ludzie przyjmowali nas gościnnie i miło: dawali nam słodycze i owoce, chwalili, że pięknie śpiewamy i mówimy wiersze, że jesteśmy wspaniale przebrani. Całe to nasze kolędowanie zakończyliśmy u babci Marzeny, skąd po poczęstunku i przeliczeniu pieniędzy rozeszliśmy się do domów.
Wędrując od domu do domu, w chłodzie i deszczu, udało nam się uzbierać 160 zł, a na drodze znaleźliśmy 20 gr. To dziwne – mimo iż pogoda była brzydka i mimo zmęczenia, przemoczenia – wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że był to wyjątkowy i mile spędzony czas.

KLAUDIA GAJDA
(GR. ZIELONA)· Wspomnienie z AKCJI KOLĘDNICY MISYJNI 2008.

Dnia 6.01.2008 r. (niedziela) odbyła się akcja KOLĘDNICY MISYJNI 2008 . Po raz kolejny dzieci należące do Ogniska Misyjnego i nie zrzeszone z tą organizacją głosiły Dobrą Nowiną na terenie parafii Kołaczyce . Nie mogło zabraknąć i nas ! Byłyśmy grupą 19, chodziłyśmy w składzie : Karolina Sokołowska (Szejk), Paulina Janik (Szkotka), Justyna Skocz (Japonka), podjęłyśmy się kolędowania na terenie Kluczowej. Miło wspominamy ten dzień.
A zaczęło się tak…Wszyscy spotkaliśmy się o godz. 10.15, w oczekiwaniu na Mszę Świętą , podczas której miało nastąpić rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym dniu za liturgię było odpowiedzialne Ognisko Misyjne, nad którym oczywiście czuwała nasza kochana Pani Katechetka mgr Edyta Rączka za co serdecznie jej dziękujemy! Czytania przeczytały: Karolina Maziarz i Dominika Niziołek . Psalm śpiewały: Ala Rak, Paulina Maciejowska, Magdalena Salacha i Joanna Jedziniak. Czytaliśmy również modlitwy wiernych oraz składaliśmy dary ofiarne. Wspólnie wspieraliśmy w modlitwie Misjonarzy i prosiliśmy Boga za nas samych oraz za ludzi, do których mieliśmy powędrować. W czasie Mszy Świętej nie opuszczał nas również „ fotograf ” – Paweł Wrona, który po sprawowanej liturgii zrobił również wspólne zdjęcie całej naszej Grupie Kolędników Misyjnych. Następnie zostaliśmy odwiezieni na tereny, po których głosiliśmy Dobrą Nowinę.
Ludzie życzliwie nas przyjmowali, częstowali łakociami, dawali obiad. Często trafiały do nas słowa współczucia, gdyż na podwórzu hulał okropny wiatr. Ta pogoda nam nie przeszkadzała. Pomagała nam życzliwość i ciepło jakim zostałyśmy obdarowane."Bóg nad nami czuwa, zesłał nam takich ludzi" - to myśl jaka przenikała przez nasze głowy. Czasami bywało i tak, że domy były zamknięte… Zostawiałyśmy tam obrazek, na znak, że i tutaj zawitali "MALI MISJONARZE". Ludzie chwalili nas za piękne stroje, mówili że co rok są one piękniejsze.
Po całym dniu przygód przeliczyłyśmy pieniądze i z uśmiechem na twarzy około 17.30 rozeszłyśmy się do swoich domów.
Nigdy nie zapomnimy tej akcji. Wierzymy, że ta przygoda na długo zapadnie nam w naszych pamięciach.

Paulina Janik (GR. BIAŁA) & Karolina Sokołowska (honorowy członek GR. CZERWONEJ)
Wspomnienie z MISYJNEJ MAJÓWKI W KROŚNIE 2012.

Dnia 8 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły (członkowie OGNISKA MISYJNEGO) wybrali się na MISYJNĄ MAJÓWKĘ do Krosna, która została zorganizowana przez siostry KLAWERIANKI.
Całe spotkanie miało miejsce w hali sportowej ze względu na niekorzystną prognozę pogody.
Uroczysta Msza Święta odbyła się o godzinie 10:30, natomiast już pół godziny wcześniej witano grupy przybyłych na Majówkę. o tej godzinie również zostali powitani goście z Afryki zaproszeni na to nasze spotkanie: o. Sylwan z Tanzanii oraz o. Ashenafi z Etiopii.
Po Mszy Świętej rozpoczęły się różnego rodzaju zabawy, konkursy i atrakcje, które zostały przygotowane przez wiele osób. Mogliśmy skosztować KUCHNI AFRYKAŃSKIEJ, poskakać na TRAMPOLINIE, zakupić sobie los na TARGU POD BAOBABEM czy też kupić PAMIATKĘ MISYJNĄ przywiezioną z AFRYKI.
W tym samym czasie misjonarze z Afryki umilali nam czas ucząc nasz piosenek oraz tańców afrykańskich.
Misyjną MAJÓWKĘ przeżywaliśmy pod hasłem "PODARUJ SERCE DZIECIOM AFRYKI", dlatego też wszystkie pieniądze, jakie zostały zebrane podczas majówki, trafią dla potrzebujących dzieci w Afryce.
O godzinie 14:00 został rozstrzygnięty konkurs NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ AFRYKAŃSKI. Naszymi reprezentantami byli: Ania Rachowicz (klasa 4b- GR. BIAŁA) oraz Kuba Przewoźnik (klasa 5b – GR. ŻÓŁTA), którym bardzo serdecznie gratulujemy drugiego miejsca. Chwilę później nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnego konkursu, w którym bardzo licznie wzięliśmy udział, a był to konkurs na NAJŁADNIEJSZE SERCE.
Możemy być z siebie dumni ponieważ uczniowie z Kołaczyc byli najczęściej proszeni o odbiór nagród. Biorącym udział w konkursie DZIĘKUJEMY a nagrodzonym GRATULUJEMY!
O godzinie 14:30 odbyło się losowanie nagród specjalnych, które można było zdobyć kupując los na TARGU POD BAOBABEM. Główną nagrodą był rower, który każdy z nas bardzo chciał wygrać. Tym razem poszczęściło się innym :).
Po drodze do MISYJNEGO MUZEUM wstąpiliśmy do jednego z najbardziej ulubionych miejsc wycieczkowych – do McDonald'a. Ostatnim punktem programu była wizyta w muzeum, po którym oprowadziła nas siostra Renata Juszczyk. Za świadectwo pracy na misjach i wskazanie ciekawych rekwizytów składamy Siostrze ogromne BÓG ZAPŁAĆ! Po zakończeniu zwiedzania mogliśmy kupić sobie pocztówkę, pamiątkę oraz wpisać się do księgi gości.
Pełni sił, energii i mocni wrażeń wracaliśmy do domu. W autokarze oglądaliśmy nasze „zdobycze”: pluszaki, pamiątki, dużo śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Wszyscy bardzo szczęśliwi oraz bardzo zawiedzeni, że wszystko trwało tak krótko dojechaliśmy do Kołaczyc.

NIKOLA NIKLEWICZ
(GR. ZIELONA)


Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 60% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 40% [2 Głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Losowy cytat
"Chciałabym przemierzać świat głosząć Twoje imię". - św. Teresa z Lisieux
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Modlitwa Misyjna Dzieci
Panie Jezu, pragnę zostać pomocnikiem misjonarzy i nieść pomoc duchową i materialną dzieciom z krajów misyjnych: dzieciom, które Cię nie znają, dzieciom bezdomnym i opuszczonym, dzieciom cierpiącym głód i pozbawionym wszelkiej opieki lekarskiej. Ofiaruję Ci za nie codzienną modlitwę, pracę, naukę i dobre uczynki, a także ofiarę z drobnych wyrzeczeń - na chleb dla głodnych, lekarstwo dla chorych, naukę i katechezę dla wszystkich, na wielką radość zjednoczenia z Tobą, Panie Jezu.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~xjuleQ
DATA: 19.09.2019 20:06
wszystkiego najlepszego karolinalechwar!smiley

~xjuleQ
DATA: 19.09.2019 20:06
wszystkiego najlepszego karolinalechwar!smiley

~xjuleQ
DATA: 17.05.2019 19:52
wszystkiego co najlepsze pawelk!

~JulciaJanik
DATA: 11.04.2019 21:53
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla Pani Edyty! smiley

^r_edyta
DATA: 06.02.2019 22:05
WSZYSTKIEGO CO DOBRE I PIĘKNE dla xjuleQ smiley

^r_edyta
DATA: 12.01.2019 12:11
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla wErOnIkA

~xjuleQ
DATA: 12.01.2019 11:39
wszystkiego najlepszego wErOnIkA

^r_edyta
DATA: 08.12.2018 21:58
ZIELONE "ŚWIEŻYNKI" (klasy 4 ) już są wpisane na listę. Sprawdźcie czy kogoś nie zgubiłam smiley

^r_edyta
DATA: 08.12.2018 14:54
Dzięki xjuleQ, że czuwasz smiley

~xjuleQ
DATA: 03.12.2018 08:01
wszystkiego najlepszego edytadzwonkowska

~xjuleQ
DATA: 02.12.2018 16:39
wszystkiego najlepszego kotecek55

~xjuleQ
DATA: 02.12.2018 16:38
wszystkiego najlepszego
kamcia2114

~xjuleQ
DATA: 24.11.2018 16:32
wszystkiego najlepszego karolina992

^r_edyta
DATA: 06.10.2015 23:32
Zwracajcie uwagę w GRACH na to by nie powtarzać haseł, pytań itd